https://hook.eu1.make.com/fjc3hsk1xoll5f3y1fbip917tdxs4azx

Związek
|
18/3/23

Związek, a relacje z innymi ludźmi | Dlaczego warto mieć czas dla przyjaciół?

Jakoś tak jest, że męskie i damskie grona bliskich znajomych i przyjaciół rządzą się swoimi, zupełnie odrębnymi prawami.

Związek, a relacje z innymi ludźmi | Dlaczego warto mieć czas dla przyjaciół?

DLACZEGO OBOJE POWINNIŚCIE MIEĆ CZAS NA SPOTKANIA Z PRZYJACIÓŁMI?

Jakoś tak jest, że męskie i damskie grona bliskich znajomych i przyjaciół rządzą się swoimi, zupełnie odrębnymi prawami. Odmienny jest sposób komunikacji, a rozmowy są prowadzone na zupełnie inne tematy. I nie ma w tym nic złego!

Odmienność jest pozytywna i inspirująca. U mężczyzn podczas takich spotkań do głosu dochodzi testosteron – realizują swoją potrzebę rywalizacji. Kobiety wspierają się i pielęgnują więzy siostrzeństwa. Zarówno Ty, jak i Twoja druga połówka potrzebujecie czasem wyskoczyć gdzieś osobno i pobyć ze znajomymi.

Nie zamykaj ani siebie, ani partnera/ki w złotej klatce

Relacje z innymi ludźmi pomagają zaspokoić wiele potrzeb – tych emocjonalnych, psychicznych i biologicznych. Nawet jeśli jesteś w bardzo udanym związku, nie zaniedbuj przyjaciół.

Czy tego chcesz, czy nie, sam partner/ka nie wystarczy do tego, aby wypełniło Cię szczęście i poczucie spełnienia. W momencie, w którym świat wokół Ciebie skurczy się tylko do Waszej dwójki, zacznie stopniowo brakować Wam powietrza.

Z czasem pojawi się frustracja i coraz częściej będą wybuchać kłótnie z byle powodu. Pamiętaj, że każda klatka, także ta zrobiona ze szczerego złota, jest więzieniem, z którego każdy chce się wydostać.

Sami sobie nie wystarczycie do pełni szczęścia

Nawet gdy macie dziecko, krewnych i przygarnęliście psa, to w pewnym momencie zauważysz, że brakuje Ci innych ludzi. Przyjaciół, znajomych, a czasem nawet nieznajomych – którzy staną na Twojej drodze i pozwolą spojrzeć na rzeczywistość z nieco innej perspektywy.

Jak często mówi Hillar, AMERYKAŃSCY NAUKOWCY UDOWODNILI, że przebywanie wśród innych daje nam naprawdę wiele. Dla własnego dobra uważaj jednak na to, kim się otaczasz. Świadomie podejmuj decyzje, kogo wpuszczasz do swojego życia. Dlaczego?

Czas to najcenniejszy zasób, jaki masz. Nie warto go spędzać z przypadkowymi, nic niewnoszącymi do Twojego życia osobami. Polecamy wybierać ludzi, którzy nieustannie będą Cię wspierać w tym, abyś sięgał/a po coraz więcej i więcej!

Partner/ka nie zastąpi Ci grona znajomych

Zanim opowiemy o tym, jak my wybieramy ludzi, którzy są blisko nas, chcemy jeszcze raz podkreślić jedną ważną rzecz. Jeśli zamknięcie się w swoim świecie i wszystko, co robicie, będzie się kręciło tylko wokół Waszego związku, to katastrofa nadejdzie szybciej, niż się można tego spodziewać.

Nie zagłębiając się w szczegółową analizę przyczyn takiego stanu rzeczy – nie ma tu niczyjej winy. Chodzi o to, że zwyczajnie nie jesteście w stanie dać sobie nawzajem tego, co możecie otrzymać od innych ludzi, bo…

… nimi nie jesteście! Pozytywne i wartościowe relacje z innymi ludźmi kształtują nas i pozwalają nam wzrastać i się rozwijać. Mamy nadzieję, że doskonale łapiesz, o co nam chodzi 🙂

Jakim ludziom warto poświęcać czas, a komu niekoniecznie?

Są tacy ludzie, którzy tylko przytakują. Opowiadasz komuś o jakiejś trudnej sytuacji w swoim związku, trochę narzekasz na partnera/kę i jedynie dostajesz potwierdzenie, że masz rację.

Ile razy spotkałeś/aś się z sytuacją, w której od znajomego usłyszałeś/aś teksty w stylu: zgadzam się z Tobą, on/ona nie powinien tak postąpić, jest taki, siaki i owaki.

Nie kwestionujemy dobrych intencji takich osób, zapewne im na Tobie zależy. Zastanów się jednak, czy taki jednostronny punkt widzenia to nie zbyt mało, aby się rozwijać? Odpowiedz sobie na pytanie, czy ślepe utwierdzanie Cię w Twoich własnych przekonaniach jest tym, czego faktycznie oczekujesz.

Może jednak zależy Ci na tym, aby podczas rozmowy poznać inną perspektywę? Chcesz podzielić się trudną sytuacją, jednak liczysz nie tylko na przytakiwanie, lecz również na zrozumienie i na solidne przegadanie tematu?

Trzymaj się z dala od wampirów energetycznych

Kolejną sprawą, na którą bacznie zwracamy z Hillarem uwagę, jest to, czy ludzie, którzy są blisko nas, dodają nam energii. Nie chodzi o to, aby ją z nich wysysać – wręcz przeciwnie – by wzajemnie napędzać się do działania.

Warto unikać narzekaczy, którzy patrząc na piękny zachód słońca za oknem, widzą tylko brudną szybę. Oczywiście, każdy ma prawo postrzegać życie we własny, niepowtarzalny sposób.

Jednak to, co inni robią (często nieświadomie) – zakładamy, że ludzie z natury nie są źli – oddziałuje na nas i na nasze samopoczucie. Przejmujemy ich styl bycia, zaczynamy postrzegać rzeczywistość ich oczami – i tak samo, jak oni, powoli stajemy się maruderami.

Takie osoby nie dodają energii, lecz ją wysysają. Sprawiają, że zdejmujesz różowe okulary i zaczynasz widzieć świat w czarnych barwach. Unikaj wampirów energetycznych – po każdym spotkaniu z nimi będziesz czuć się coraz gorzej.

To Ty decydujesz o tym, z jakimi ludźmi utrzymujesz relacje

Masz wybór, kim się otaczasz – TAK, MASZ WYBÓR! Świadomie podejmuj decyzje, kogo wpuszczasz do swojego otoczenia.

Stawiaj na osoby, które aktywnie działają, mają marzenia i nieustannie dążą do realizacji postawionych celów. Szukaj ludzi świadomych, ukierunkowanych na rozwój. Takich, którzy chcą pełnymi garściami czerpać radość z życia. Pamiętaj, że ich optymizm jest zaraźliwy!

Warto mieć wokół siebie znajomych i przyjaciół, którzy od czasu do czasu przypomną Ci to, kim chcesz być. Dlaczego?

 • Nieustannie będą rzucać Ci kolejne wyzwania, abyś wciąż się rozwijał/a.
 • Będą utwierdzać Cię w przekonaniu, że z każdym dniem możesz stawać się lepszy/a.
 • W trudnych chwilach przypomną Ci, że ograniczenia siedzą tylko w Twojej głowie.
 • Nie dadzą Ci zapomnieć o tym, co tak naprawdę jest w życiu ważne.
 • Będą wierzyć w Ciebie mocniej niż Ty sam/a.

Jeśli będziesz mieć wspaniałych ludzi przy sobie – takich, z którymi nadajecie na tych samych falach i rozumiecie się bez słów – to po zakończonym spotkaniu poczujesz moc i kopa energetycznego. To właśnie to, co czujesz po wyjściu ze spotkania, powinno być dla Ciebie wskazówką, czy warto dalej utrzymywać relacje z tymi konkretnymi ludźmi.

Ludzi, którzy zabiegają o Twoją uwagę i chcą spędzać z Tobą czas, jest wielu. Podobnie jest u nas, jednak my postanowiliśmy mówić STANOWCZE NIE wszystkim maruderom, malkontentom i wampirom energetycznym.

Uważamy, że każde spotkanie powinno mieć jakiś głębszy cel. Może to tylko my tak mamy, ale nie widzimy sensu, aby z kimś się spotykać tylko po to, żeby się napić. Nic to nie wnosi do naszego życia, nie rozwija nas, nie inspiruje do podejmowania nowych wyzwań. Puste chodź się napić, nie jest dla nas żadną zachętą do utrzymywania i zacieśniania relacji.

To jednak tylko nasze spostrzeżenie. Każdy sam powinien sobie odpowiedzieć na pytanie, co jest dla niego ważne. Pamiętaj, że to ze swojego najbliższego otoczenia czerpiesz inspirację do działania. Dzięki wartościowym relacjom chcesz stawać się lepszy. Działa to jednak też w drugą stronę – niewłaściwe znajomości mogą Cię ciągnąć w dół.

Zadanie na najbliższy tydzień

Czy tego chcemy, czy nie, ludzie, którymi się otaczamy, mają wpływ na to, jakie decyzje i działania podejmujemy. To właśnie od osób z najbliższego środowiska przejmujemy sposób myślenia, wartości, a także czerpiemy od nich inspiracje i motywacje.

Twoje zadanie na najbliższe dni: pomyśl, z kim (poza partnerem/ką) spędzasz najwięcej czasu.

 • Kim są ci ludzie?
 • Dlaczego to właśnie z nimi utrzymujesz bliskie relacje?
 • Co te osoby wnoszą do Twojego życia?
 • Co sprawia, że czujesz się wspaniale w ich otoczeniu?
 • Jak te spotkania przekładają się na inne obszary, w których działasz?

Mamy świadomość, że po przeprowadzeniu sumiennej analizy możesz dojść do wniosku, że niekoniecznie odpowiedzi pokrywają się z Twoimi pragnieniami i oczekiwaniami w tej materii.

Zastanów się nad kolejnymi pytaniami:

 • Jakimi osobami chcesz się otaczać?
 • Kogo potrzebujesz, kto powinien być blisko Ciebie i dlaczego?
 • Jeśli złota rybka miałaby spełnić Twoje życzenie, to jakie 3 osoby byś zaprosił/a do swojego życia, aby czuć większą moc?

Podziel się odpowiedziami na naszej grupie, a podpowiemy Ci, co zrobić, aby Twoje pragnienia stały się rzeczywistością!