https://hook.eu1.make.com/fjc3hsk1xoll5f3y1fbip917tdxs4azx

Związek
|
4/3/23

Popracuj nad tymi 3 rzeczami, a przekonasz się, jak rozkwitnie Twój związek!

3 rzeczy, nad którymi każda kobieta powinna NATYCHMIAST zacząć pracować w związku

Popracuj nad tymi 3 rzeczami, a przekonasz się, jak rozkwitnie Twój związek!

3 rzeczy, nad którymi każda kobieta powinna NATYCHMIAST zacząć pracować w związku

Związek to skomplikowana układanka, na którą składa się wiele elementów. Istotne są zarówno podejmowane aktywności, jak i te rzeczy, których nie robicie. Kluczowy jest jednak nieustanny rozwój osobisty każdej ze stron!

Twoja relacja będzie miała szansę rozkwitnąć, jeśli zainwestujesz we własny rozwój. Indywidualna praca nad sobą w połączeniu z umiejętnościami budowania szczęścia w związku to przepis na sukces!

Są trzy rzeczy w relacji, nad którymi powinnaś zacząć pracować jak najszybciej – najlepiej TU i TERAZ. Pamiętaj, jak ogromny potencjał w Tobie drzemie! Przejmij inicjatywę i jak najszybciej zacznij działać! Już wkrótce przekonasz się, że zyska dzięki temu nie tylko Twoje samopoczucie, lecz także związek!

TEMAT PIERWSZY – EFEKTYWNA KOMUNIKACJA

Kobiecemu oku nie umknie żaden szczegół, który można poprawić. W mig dostrzeże wszystko, co można by zrobić lepiej. Lepsza opieka nad dziećmi, zdrowsze jedzenie, bardziej świadoma obecność, ogarnięcie większej liczby spraw w tym samym czasie – to tylko kilka przykładów.

Mężczyźni też zauważają te kwestie. Jednak nie lubią, gdy zwraca się im uwagę. Zdarza Ci się co jakiś czas poprawiać partnera? Upominasz go, że znowu zapomniał wynieść śmieci, gdy rano wychodził do pracy? Zastanów się przez chwilę, jaki efekt osiągasz. Zapewne odwrotny od zamierzonego.

Im mocniej naciskasz, na tym większy opór napotykasz. A przecież nie taki jest Twój cel.

ZAPAMIĘTAJ: KAŻDA AKCJA WYWOŁUJE OKREŚLONĄ REAKCJĘ. KAŻDY KOMUNIKAT, KTÓRY WYSYŁASZ, SKUTKUJE KONKRETNYM ZACHOWANIEM PARTNERA.

Jeśli osiągany efekt jest daleki od zamierzonego, to znak, że najwyższa pora, abyś zmieniła wysyłany komunikat!

Nasza podpowiedź:
Znajdźcie wolną chwilę. **Porozmawiajcie o tym, jak usprawnić komunikację w tym obszarze. **Wysłuchajcie się nawzajem – każde z Was ma ciekawe, warte uwagi propozycje. Pamiętajcie, że na tę samą sprawę patrzycie z dwóch różnych perspektyw. Dajcie sobie prawo do własnego zdania i postawcie na wolność w wyrażaniu własnych emocji.

Możesz zadać partnerowi takie pytanie:
Jak mogę się z Tobą dzielić tym, co czuję, myślę i dostrzegam w tej sprawie? Chcę, abyś czuł, że Cię wspieram i że zależy mi zarówno na Tobie, jak i na nas. Doskonale wiem, że świetnie sobie poradzisz sam, jednak czuję, że moje obserwacje mogą pomóc rozwinąć naszą relację. Pomysły tak we mnie buzują, że zaraz pęknę, jeśli się nimi z Tobą nie podzielę!

Bardzo ważne jest to, w jaki sposób się komunikujecie, jak wyrażacie własne emocje i jak opowiadacie o swoich przeżyciach. Nie wiesz, co zrobić, aby dotrzeć do partnera? Zapytaj go o to!

TEMAT DRUGI – ROZMOWA NA WAŻNE TEMATY

Jakiś temat leży Ci na wątrobie? Męczy, dręczy i zżera od środka, jednak nie masz kiedy porozmawiać o nim z partnerem? **Pamiętaj, aby nie załatwiać żadnych ważnych spraw w biegu. **Taka rozmowa nie może odbyć się pomiędzy gryzem kanapki a łykiem porannej kawy. Istotne kwestie wymagają odpowiedniej przestrzeni, aby mogły w pełni wybrzmieć.

Kiedy znaleźć chwilę na to, aby porozmawiać, skoro każde z Was cierpi na niedoczas? Nawet jeśli uda się ogarnąć bieżące sprawy, to zaraz pojawiają się kolejne kwestie niecierpiące zwłoki…

ZAPAMIĘTAJ: LEPIEJ JEST ROZWIĄZYWAĆ PROBLEMY, KIEDY SĄ JESZCZE MAŁE.

Gdy chwast, czyli problem, temat, jaki chcesz poruszyć, urośnie – tym trudniej będzie go wyplenić!

Nasza podpowiedź:
——————————————————-
Umówcie się na spotkanie. Nawet jeśli i w domu, i w pracy macie młyn na kółkach, znajdźcie chwilę, aby na spokojnie porozmawiać. **Ważne jest to, abyście mogli w stu procentach skoncentrować się na rozmowie. **Niech nic Was nie rozprasza. Odłóżcie bieżące kwestie na bok, niech nie zaprzątają Waszych myśli.

My polecamy spacery. **Wybierzcie neutralne miejsce, które będzie sprzyjało spokojnej rozmowie. **Domowa przestrzeń, w której spędzacie sporo czasu, często nie jest dobrym pomysłem. W znajomym środowisku trudniej powstrzymać emocje. Poza tym może lepiej, aby Wasze cztery kąty nie kojarzyły się Wam z trudnymi tematami.

**Bliskość natury działa z kolei uspokajająco. **Możecie wybrać się do parku, do lasu lub na wycieczkę w góry. Wysłuchajcie uważnie, co macie sobie do powiedzenia. Jeśli takie spotkanie zaplanujesz wcześniej, będziesz mogła lepiej się do niego przygotować. Odpowiednie otoczenie pomoże Wam znaleźć wspólny język i znaleźć wspólny punkt widzenia, aby ruszyć dalej z miejsca, w którym obecnie się znajdujecie. 

TEMAT TRZECI – BĄDŹ INSPIRACJĄ

Oboje rozwijacie się w innym tempie. Czujesz, że nie każda ze stron w Waszym związku daje z siebie 100%? To ważny temat, nad którym warto się chociaż przez chwilę pochylić. Patrząc na tę sprawę w klasycznym ujęciu – jeśli w związku rozwija się tylko jedna osoba, to – delikatnie mówiąc – jest to sytuacja niekomfortowa.

Rozwój, czy to w życiu prywatnym, czy zawodowym to wartość, do której warto dążyć. Dzięki pracy nad sobą jesteś w stanie osiągnąć rezultat, którym jest relacja wypełniona szczęściem, radością i miłością. Co możesz zrobić, jeśli Twój partner jest oporny na rozwój? Podpowiedź znajdziesz poniżej.

ZAPAMIĘTAJ: ROZWÓJ TO JEDYNY SŁUSZNY SPOSÓB NA DOBRE ZMIANY W ŻYCIU I W RELACJI

Nasza podpowiedź:

Nie każdy widzi rozwój tak samo. Dla jednego krokiem w pracy nad sobą może być lektura ciekawej książki. Ktoś inny woli posłuchać audiobooka albo wziąć udział w kursie lub szkoleniu. Rozwój może przybierać różne formy.

**Nieporozumienia w związku dotyczące rozwoju każdego z partnerów bardzo często wynikają z chęci narzucenia ścieżki działania przez jedną ze stron. **Zauważyłaś, że jakaś metoda pracy nad sobą przynosi u Ciebie rewelacyjne rezultaty? Chcesz, aby Twój partner też koniecznie ją wypróbował? Weź głęboki oddech i daj sobie na wstrzymanie. Nie mów mu o tym. Postaw na działanie!

Inspirację znajdziesz w naszej książce – szczególnie polecamy rozdział BĄDŹ PRZYKŁADEM (s. 249). Podejście do drugiej strony ze zrozumieniem i empatią może zdziałać cuda! Nie chodzi o to, aby odpuścić i pozwolić partnerowi na bierność. Wręcz przeciwnie – Twój przykład zachęci go do działania i sam będzie chciał się rozwijać i świadomie sięgnie po lepsze jutro!

Zadania na najbliższy tydzień

  • Postaw na efektywniejszą komunikację, a osiągniesz zamierzone cele.
  • Bądź przykładem dla partnera/ki. Zainspiruj drugą połówkę do działania, niech dzięki Tobie zgłębi jakiś ciekawy temat.
  • Wybierzcie się na wcześniej zaplanowany spacer. To doskonała okazja do rozmowy o istotnych kwestiach.