https://hook.eu1.make.com/fjc3hsk1xoll5f3y1fbip917tdxs4azx

Związek
|
22/4/23

Jak utrzymać świeżość w związku i uniknąć nudności i braku smaku?

Dlaczego związki po czasie stają się nudne, mdłe i bez smaku?

Jak utrzymać świeżość w związku i uniknąć nudności i braku smaku?

Dlaczego związki po czasie stają się nudne, mdłe i bez smaku?

Czy brak smaku w jedzeniu oznacza, że nie da się go zjeść? Nie, to po prostu oznacza, że potrzebuje więcej przypraw. Podobnie jest w związkach. Brak radości, spontaniczności, podniecenia, rozwoju i nowych doznań oznacza tylko, że potrzebujemy dodać więcej "przypraw", aby relacja była bardziej interesująca. Każda relacja czasem wpada w stan nudy, ale istnieją kroki, które pomagają utrzymać ją świeżą i smakowitą.

Na początku relacji jesteśmy zafascynowani sobą i poświęcamy sobie dużo czasu. Odczuwamy ekscytację, radość i ciekawość, podobnie jak wtedy, gdy kupujemy nowy przedmiot. Jednak z czasem zaczynamy traktować tę relację jak coś oczywistego, podobnie jak zwykły przedmiot, którym nie zajmujemy się już tak jak na początku. W końcu szukamy czegoś nowego, ponieważ nowe rzeczy stają się z czasem tylko rzeczami.

W naszej książce i na warsztatach jakie mamy okazję prowadzić dość sporo czasu poświęciliśmy potrzebom jakie każdy z nas ma. 

Dziś chcemy przywołać dwie z nich. 
**Pierwsza to poczucie pewności,bezpieczeństwo. **
**Druga to niepewność i poczucie zaskoczenia i niewidomej. **

Każdy ma w sobie dwie potrzeby, które muszą być zaspokojone. W relacji na początku jest wiele niepewności, niespodzianek, ekscytacji, ponieważ wszystko jest nowe. Odkrywamy siebie nawzajem i rozwijamy się wspólnie, co jest związane z potrzebą pewności. Doświadczenia sprawiają, że poznajemy siebie nawzajem z różnych stron, a ta niepewność i coś nowego dodają smaku życiu.

**Relacje rozwijają się od niepewności do pewności, a zaufanie buduje poczucie bezpieczeństwa. **Jednak potrzeba bezpieczeństwa może prowadzić do relacji nudnej i przewidywalnej. Robienie rzeczy, które już znamy, nie zaspokaja potrzeb takich jak ciekawość, niewiadoma i zaskoczenie. Z czasem relacja staje się oczywista i pozbawiona smaku.

W relacji pojawia się poczucie, że już jesteśmy razem, co wpływa na naszą postawę, słowa i zachowania. Na początku relacji unikamy pewnych zachowań, ponieważ obawiamy się utraty partnera. Jednak po pewnym czasie, kiedy mamy już pewność siebie i relacji, zakładamy, że będziemy razem bez względu na nasze zachowanie. Mimo to, powinniśmy zachować wrażliwość, ponieważ pewność w relacji nie jest czymś stałym.

Jak utrzymać smak w relacji? Dodawać do niej przyprawy świadomie. 
Co chcesz dodać? Coś słodkiego, pikantnego, orientalnego lub naturalnego?

Ważne jest, aby powiedzieć sobie, czego brakuje w relacji i czego chcielibyśmy mieć więcej. **Nie trzeba wymyślać niczego nowego, relacja może być wzbogacona w małych momentach i małych rzeczach. **Wystarczy zmienić sposób wykonywania czynności, np. sprzątanie przy muzyce i w tańcu, flirtując ze sobą.

Małe zaczepki, takie jak dotknięcie, spojrzenie czy podniesienie czegoś, dodają smaku w codziennej rutynie. Te drobne gesty wywołują niepewność i zaskoczenie, co pozytywnie wpływa na relację. Te małe rzeczy, podobnie jak przyprawy w posiłkach, stanowią niewielką część relacji, ale robią dużą różnicę.

**W relacji ważne są nie tylko małe gesty, ale również sposób, w jaki je wykonujemy. **Energia, intencja i sposób wykonywania czynności sprawiają, że relacja jest zawsze świeża i smakowita. Te małe rzeczy pozwalają nam rozwijać się i osiągać cele, które przed sobą stawiamy. Należy pamiętać, że to właśnie te drobne gesty składają się na większe cele.

Na zakończenie mamy dla Was wyzwanie i zadanie domowe: przez kolejne 10 dni zrób dla bliskiej osoby 5 niespodziewanych, wyjątkowych gestów, które dodadzą smaku Waszej relacji. **Zaskocz drugą osobę nowym sposobem robienia codziennych czynności, z nutką flirtu i entuzjazmu, nie oczekując niczego w zamian. **Zrób to dla siebie i dla Waszej relacji.